תרמת
תרמת
גולש חדש   |   שכחתי סיסמה הרשמה זכור אותי הרשמה
תרומות תרומות התחבר
תרומות
מנהל עמותה לחץ כאן
כל בדרכים לתרום
תרומות תרמת תרומות


תרמת - עמותת אודות עמותת - עמותת שק
אודות עמותת - עמותת שק"ל
תרומה באמצעות הטלפון
   אודות העמותה
   הצטרפות לרשימת תפוצה
   גלרית תמונות
   צור קשר
   ידידי העמותה
    לאתר העמותה
עמותת שק

עמותת עמותת שק"ל

טלפון: 02-6720157 טלפון נוסף: 02-5480125

 

 

 

שק"ל- שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים (ע"ר)

 

עמותת שק"ל, לפיתוח והפעלת שירותים קהילתיים לאנשים עם מוגבלויות שונות, הוקמה בשנת 1979 על ידי משרד העבודה והרווחה, ג'וינט-ישראל,  ועיריית  ירושלים.  שק"ל מסייעת על בסיס יומי לכ- 8000 אנשים עם צרכים מיוחדים מכל מגזרי החברה  ברצף מגוון של שירותים בקהילה המופעלים ע"י צוות מקצועי ומתנדבים רבים מהארץ ומחו"ל. נהנים משירותיה עוד עשרות אלפים ובני משפחותיהם. שק"ל היא מלכ"ר ופועלת בסיוע רשויות מקומיות, משרדי משמלה וגופים ציבוריים אחרים. בעבר הם כיסו כ-75% של התקציב.  היום השתתפותם היא פחות מ-60% והשאר חייבים לגייס מתרומות.

בשק"ל מאמינים שלכל אחד הזכות לחיות בקהילה ולא להסתגר במוסד, וחובתה של החברה לאפשר זאת לאנשים עם מוגבלויות על ידי הקמה והפעלת תוכניות ושירותים בהתאם לצרכיהם המיוחדים, וזאת מטרתה של שק"ל. המאפיינים הייחודיים של שק"ל הם טיפול אישי, נורמליזציה, רצף של שירותים לשילוב בקהילה מינקות עד זקנה.

 

תחומי הפעילות המרכזיים:

מערך דיור קהילתי תכנון והפעלה של 60 יחידות דיור בקהילה עבור אנשים עם מוגבלויות מגוונות בירושלים, פתח תקווה ועוד.  ארבע מתוכן הן מסגרות לילדים ובוגרים סיעודיים הזקוקים לטיפול צמוד קבוע בכל שעות היום והלילה.  

שירותי תרבות פנאי ונופש - באמצעות פרויקט "שיאים", ייזום והפעלה של פעילות תרבות פנאי ונופש בתחומים רבים (אומנויות, תיאטרון, מוזיקה, תקשורת, חברה וספורט) בתיאום עם עיריית ירושלים ומשרד העבודה והרווחה ופיתוח תוכניות בתחום הספורט הטיפולי עבור רשויות מקומיות שונות.

שיקום תעסוקתי - פיתוח תוכניות תעסוקה חדשניות עם המגזר העסקי להבטחת הזדמנויות תעסוקה יצירתית ומאתגרת, בנוסף לתעסוקה מוגנת ותעסוקה נתמכת.

מרכז אבחון ושיקום לדרי רחוב - הפעלת רצף שירותים (כולל מקלט, מרכז יום ומרכז תעסוקה) עבור דרי רחוב, ביחד עם עיריית ירושלים ומשרד העבודה והרווחה.

מרכז לנפגעי אלימות – מרכז ייעוצי-טיפולי לאנשים עם מוגבלויות נפגעי אלימות ולבני משפחותיהם.

שירותים במסגרות לחינוך מיוחד - שירותים פרה-רפואיים, פנאי, שיקום וייעוץ עבור ילדים  ב- 11 גנים ובתי ספר לחינוך מיוחד בירושלים.      

יחידה להתפתחות הילד - טיפול התפתחותי,  נגיש בקהילה עבור ילדים מלידה עד גיל שבע ביחידה טיפולית במזרח ירושלים, בתיאום עם משרד הבריאות.

המרכז הישראלי לנגישות - פועל למען הסרת מחסומים פיזיים ומחסומים של תקשורת על מנת לאפשר לאדם עם מוגבלות לחיות חיים מלאים בתוך הקהילה.  המרכז, שהוקם ביזמה משותפת של שק"ל וג'וינט-ישראל, פועל בתחומי איסוף מידע מכל העולם ויזמה ושותפות בהפעלת פרויקטים הדגמתיים, סדנאות וכנסים.

תרומה לשק"ל נחשבת כמעשר ע"פ אישורו של הרב הראשי לישראל, יונה מצגר.

תרומות לשק"ל מוכרות לצרכי מס הכנסה בישראל לפי סעיף 46 ובארה"ב לפי סעיף (3)(c)  501.

 

הישגים המשמעותיים ביותר בשנה האחרונה

התורמים האחרונים
לעמותת עמותת שק"ל

1. עדי אריה
2. אוסי אשכנזי
3. אור גרונר

לחץ לכל ידידי העמותה
התורמים הגדולים של כל העמותות

1. cohen moshe
2. עמיחי סולו
3. htaxiqah
4.
5. Yair Huttererתרמת
עמותות  |  תרומות  |  שאלות נפוצות  |  כתבו עלינו  |  מכתבי תודה
עמותות נבחרות:   מכון מאיר  |  אלוט  |  גג לחיות  |  גדולים מהחיים  |  איזי שפירא  |  וראייטי  |  מאיר פנים
תנאי שימוש  |  על הרעיון
תרמת