תרמת
תרמת
גולש חדש   |   שכחתי סיסמה הרשמה זכור אותי הרשמה
תרומות תרומות התחבר
תרומות
מנהל עמותה לחץ כאן
כל בדרכים לתרום
תרומות תרמת תרומות


תרמת - עמותת אודות עמותת - יד עזרא ושולמית
אודות עמותת - יד עזרא ושולמית
תרומה באמצעות הטלפון
   אודות העמותה
   הצטרפות לרשימת תפוצה
   גלרית תמונות
   צור קשר
   ידידי העמותה
    לאתר העמותה
יד עזרא ושולמית

עמותת יד עזרא ושולמית

טלפון: 0504115565 טלפון נוסף: 04-9586647

ארגון "יד עזרא ושולמית" הוקם ופועל בירושלים למעלה מעשור ע"י ה"ה אריאל לורי הי"ו, אשר לא יכל לעמוד מנגד ולהתעלם מסבלם של משפחות נצרכות רבות שהכיר.
כיום, מסייע הארגון למשפחות ובודדים שנקלעו למצבי מצוקה ברחבי הארץ: ירושלים, צפת, שדרות, נתיבות ואילת, כאשר הנתמכים הם מכל גווני הציבור.

המטרה הניצבת בפני הארגון, אשר עובדיו כמתנדביו פועלים במשנה מרץ לממשה, היא להקל ככל הניתן על משפחות יתומים ואלמנות, ברוכות ילדים, חד הוריות, קשישים, עולים, משפחות שכולות, משפחות נפגעות טרור, ודגש גדול על ילדים ברמת סיכון גבוהה.

הארגון מממש את מטרותיו בדרכים שונות ומגוונות:

חלוקת סלי מזון למשפחות נצרכות ברחבי הארץ:
הארגון מחלק בכל שבוע אלפי סלי מזון במספר נקודות חלוקה ברחבי הארץ. סל כולל: עוף/דג, פירות, ירקות, קטניות, שימורים, מוצרי מכולת שונים וחלות לשבת. הסלים מחולקים ע"י מתנדבים בכל רחבי הארץ.
בכל שבוע מחלק הארגון מעל 50 טון מזון. החלוקות מתקיימות בירושלים, נתיבות, שדרות, אילת, רכסים, כרמיאל, קצרין, עכו, חיפה, קרית שמונה ועוד.
חלוקות ענק בערבי חגים:

בערבי חגים, פסח, סוכות וראש השנה: מעצים הארגון את החלוקה למשפחות נצרכות ומחלק כ-20,000 סלי מזון לכבוד החג. סלים אלה עשירים במוצרי מזון מגוונים כגון: מצות לפסח וכד'. למשרדי הארגון מגיעות אלפי בקשות לבקשת תמיכה. לצערנו, לא כל הבקשות יכולות להיענות בחיוב. בערבי החגים, אנו משתדלים לתת לכולם ולא להשיב את המבקשים ריקם.

בזמני לחימה

במלחמות האחרונות מלחמתלבנון השנייה ו"עופרת יצוקה" בכל שבןע נסעה למקום שיירת משאיות עמוסה לחלק לתושבי האיזור שישבו במקלטים. ניתן להוריד מצגת על "עופרת יצוקה" מהלינק: http://www.f2h.co.il/2058349918
בזמנים מיוחדים

בתחילת שנת הלימודים מתקיימת חלוקת ילקוטים מלאי ציוד לקראת חזרת התלמידים לבית הספר.

לקראת החורף מחולקים שמיכות פוך איכותיות, מעילים ותנורים.
בתי תמחוי
הארגון מפעיל בתי תמחוי למבוגרים וילדים רעבים ברחבי הארץ. בבתי התמחוי מקבלים הסועדים ארוחת צהריים חמה ועוד הרבה מעבר לכך.

הבית החם

 בית תמחוי לילדים רעבים. בית התמחוי מאויר ומקושט ומשרה אווירה של רוגע ושמחה. אל הבית החם מגיעים הילדים הישר מבית הספר. עם הגיעם אל המקום, מוגשת להם ארוחת צהריים חמה ומשביעה – בבית הם היו מסתפקים בלחם ומרגרינה כי להוריהם אין כסף להאכיל אותם כיאות. לאחר הארוחה מתחילה הפעילות היומית במרכז הילדים. הדגש המרכזי מושם על עזרה בלימודים. עם כל קבוצת ילדים יושבת מורה מקצועית שנותנת תשומת לב מלאה לכל ילד וילד, מסבירה את הטעון הסבר ומשלימה איתו את שעורי הבית ויתר המטלות הלימודיות. בנוסף, משתתפים ילדי המרכז בחוגים שונים. כיום קימים בתים חמים : בירושלים,כרמיאל, חצור, צפת, עכו, קצרין וקרית שמונה.

מועדוני נוער

מצבו של הנוער בארץ בכלל  קשה בהרבה מובנים. כולנו קוראים חדשות לבקרים על סמים, אלימות ושאר מרעין בישין. . ב"יד עזרא ושולמית" החליטו להרים את הכפפה ולהוציא את הנוער מהידרדרות הנוראה שסוחפת עליה עוד ועוד בני נוער גם מבתים טובים ולכן פתחנו מועדוני נוער.  המועדון הוא הבית השני של בני הנוער (ולעיתים אף הראשון). במועדון יש שולחן סנוקר מחשבים והפעלות רבות המתאימות לשכבת גיל זה.

במועדונים מתקיימות פעילויות רבות ומגוונות כגון: מסיבות ראש חודש, חנוכה ופורים. סדנאות שונות והקניית ערכים.
מועדונים כאלה קיימים היום: בצפת, כרמיאל, חצור, עכו, קצרין, קרית שמונה ואליפלט. ויש עוד מספר מועדונים שאנו עומדים לפתוח בעתיד הקרוב.


 

התורמים האחרונים
לעמותת יד עזרא ושולמית

1. דורין
2. אליעזר לרנר
3. אריאל לרנר
4. הילה קינן
5. עמיחי מלמד

לחץ לכל ידידי העמותה
התורמים הגדולים של כל העמותות

1. cohen moshe
2. עמיחי סולו
3. htaxiqah
4.
5. Yair Huttererתרמת
עמותות  |  תרומות  |  שאלות נפוצות  |  כתבו עלינו  |  מכתבי תודה
עמותות נבחרות:   מכון מאיר  |  אלוט  |  גג לחיות  |  גדולים מהחיים  |  איזי שפירא  |  וראייטי  |  מאיר פנים
תנאי שימוש  |  על הרעיון
תרמת