תרמת
תרמת
גולש חדש   |   שכחתי סיסמה הרשמה זכור אותי הרשמה
תרומות תרומות התחבר
תרומות
מנהל עמותה לחץ כאן
כל בדרכים לתרום
תרומות תרמת תרומות


תרמת - עמותת אודות עמותת - התנועה לאיכות השלטון
אודות עמותת - התנועה לאיכות השלטון
תרומה באמצעות הטלפון
   אודות העמותה
   הצטרפות לרשימת תפוצה
   גלרית תמונות
   צור קשר
   ידידי העמותה
    לאתר העמותה
התנועה לאיכות השלטון

עמותת התנועה לאיכות השלטון

טלפון: 02-5000073

התנועה למען איכות השלטון בישראל
 
התנועה למען איכות השלטון בישראל היא תנועה אזרחית הפועלת לשיפורה של תרבות השלטון במדינת ישראל ולחיזוק ערכי הדמוקרטיה, שלטון החוק, המנהל התקין וטוהר המידות.
התנועה שמציינת 19 שנות פעילות היא תנועה א- פוליטית ועצמאית הנשענת על עורף ציבורי איתן של כ-21,000 חברים ומספר רב של מתנדבים. במהלך שנות פעילותה הפכה התנועה לעותר ציבורי מרכזי והביאה באמצעות לחץ ציבורי ועתירות לבג"ץ לביטולן של נורמות פסולות, לחיסכון משמעותי בכספים ציבוריים ולהרחקתם של אלו שמעלו באמון הציבור.
התנועה למען איכות השלטון אינה נסמכת על תקציבי המדינה אלא אך ורק על תמיכת חבריה,  תורמים פרטיים וקרנות. התנועה שואפת ליצור עורף ציבורי רחב שיתמוך בפעולותיה מול הרשויות וגב כלכלי שיאפשר לה לשמור על עצמאותה.
 
הישגים נבחרים- להלן דוגמאות אחדות להישגיה של התנועה:
·    חיסכון של 130 מליון ₪ בעקבות תיקון הטעות בחוזה המכרז להקמת תחנת הכוח במישור רותם שהעניק הטבה בלתי חוקית לחברת OPC שבבעלות האחים עופר.
·    בעקבות סדרת עתירות של התנועה נקבע והופעל נוהל לחיוב אישי של בכירים ברשויות המקומיות בעלות נזקים כספיים שגרמו בהתנהלות בלתי ראויה.
·    עתירה של התנועה הביאה לחלוקה מוקדמת של הכספים לניצולי שואה, בראש השנה התשס"ט ולא במהלך 2009 כפי שתכננה המדינה.
·    עתירתה של התנועה הביאה לחקיקתו של חוק להרחקתו של שר מכהן שהורשע בפלילים.
 
על פעילותה והישגיה זכתה התנועה בפרסים:
·    פרס ההגינות 2005 מארגון "שקיפות בינלאומית" (שבי"ל)
·    אות המופת המועצה הלאומית להתנדבות בישראל
·    אות הפיתוח החברתי 2008 המועצה הארצית לפיתוח חברתי
 
פעילות התנועה מתחלקת לשלושה תחומים עיקריים: משפטי, כלכלי וחברתי.
 
הפעילות המשפטית:
המחלקה המשפטית- מחלקה זו מהווה "כלב השמירה" של הדמוקרטיה בישראל באמצעות עתירות לבית המשפט הגבוה לצדק. ששת עורכי הדין של התנועה הם שהפכו אותה לעותר הציבורי המוביל בישראל עם כ-200 עתירות שהוגשו עד היום.
מחלקת פניות הציבור- מפעילה את "קו הטוהר" המשלב בתוכו את תכונת "כלב השמירה" יחד עם חזון חינוכי. כל אזרח אשר נתקל בעוול שנגרם ע"י התנהגות שלטונית בלתי-נאותה, יכול לפנות ל"קו הטוהר" ופנייתו תטופל ע"י סטודנטים למשפטים מהאוניברסיטה העברית, מהמרכז הבין-תחומי בהרצלייה, המכללה למנהל בראשל"צ וממכללת "שערי משפט" בהוד השרון, אשר פועלים תחת הדרכת צוות התנועה ועורכי דין מתנדבים. "קו הטוהר" מספק לסטודנטים הזדמנות להכיר את מערכת שלטון החוק בישראל, כמו גם להיות מעורבים בפעילותה.
הפרויקט המוניציפאלי-  פרוייקט העצמת סוכני שינוי, כגון עורכי- דין ונבחרי ציבור, בחברה הערבית בישראל ע"י מתן כלים לעידוד מנהל תקין, שקיפות ואחריותיות והגברתה של מודעות ציבורית לצורך האמיתי בחברה אזרחית פעילה בחברה הערבית.
 
הפעילות הכלכלית: תחום זה מהווה "כלב השמירה" של תקציב המדינה מפני הוצאות בלתי חוקיות של כספי ציבור וקשרי הון ושלטון. הפעילות הכלכלית מתבצעת בשתי מחלקות המשלימות זו את פעולתה של זו:
המחלקה לכלכלה ומחקר- חוקרת ועוקבת אחר  השימוש בתקציבי הממשלה, קשרי הון ושלטון, בזבוז לא חוקי של כספי ציבור, חלוקה מיגזרית של כספי ציבור וניגודי אינטרסים.
המחלקה לליטיגציה כלכלית - מתרגמת ליקויים שנמצאו לעתירות משפטיות, לרוב עותרת לבית הדין הגבוה לצדק. היחידה עוסקת בעיקר בנושאי נכסים ציבוריים, רכישות ציבוריות והסכמי שכר במגזר הציבורי.
ההיקף הכספי בו עוסקת התנועה הוא מעל ל- 2,300,800,000 ₪ ועוד היד נטויה.
 
הפעילות החברתית: מקדמת ומחזקת קיומה של חברה אזרחית פעילה ואקטיבית. פעילות מחלקה זו מתחלקת לשלושה חלקים:
גיוס חברים וחברה אזרחית- גיוס עורף חזק של חברים, תומכים ומתנדבים המקנה פוטנציאל לקיומה של חברה אזרחית ומעניק לתנועה גב כלכלי איתן (33% מתקציב התנועה). כמו- כן, המחלקה מפעילה מתנדבים וצוותי בקרה מוניציפאליים ומארגנת הפגנות, אירועי מחאה וחוגי בית.
כנס ירושלים לאיכות השלטון- דיון אקדמאי בינלאומי בו משתתפים מרצים המייצגים חתך רחב של מנהיגות ומעצבי דעת הקהל בישראל.  מטרתו לעורר את תשומת הלב הציבורית לנושאי איכות השלטון ולהגביר את מחויבות הנבחרים והרשויות לערכי הדמוקרטיה ושלטון החוק.
יום איכות השלטון- אירוע המתקיים בסופו של כנס איכות השלטון בו מעניקה אותות "אביר איכות השלטון" לאזרחים, אישים ומוסדות שבהתנהלותם ובפועלם שמשו מופת ותרמו לחיזוק מעמד הדמוקרטיה והמנהל הציבורי התקין במדינת ישראל.
 
למידע נוסף ולהצטרפות לתנועה ניתן להיכנס לאתר התנועה בכתובת  http://www.mqg.org.il  או לפנות בטלפון: 02-5000073.
התורמים האחרונים
לעמותת התנועה לאיכות השלטון

1. יובל בורוביץ`
2. יצחק שיזגל
3. שי קרייצמן
4. ניב קינן
5. זוהר אפק

לחץ לכל ידידי העמותה
התורמים הגדולים של כל העמותות

1. cohen moshe
2. עמיחי סולו
3. htaxiqah
4.
5. Yair Huttererתרמת
עמותות  |  תרומות  |  שאלות נפוצות  |  כתבו עלינו  |  מכתבי תודה
עמותות נבחרות:   מכון מאיר  |  אלוט  |  גג לחיות  |  גדולים מהחיים  |  איזי שפירא  |  וראייטי  |  מאיר פנים
תנאי שימוש  |  על הרעיון
תרמת