תרמת
תרמת
גולש חדש   |   שכחתי סיסמה הרשמה זכור אותי הרשמה
תרומות תרומות התחבר
תרומות
מנהל עמותה לחץ כאן
כל בדרכים לתרום
תרומות תרמת תרומות


תרמת - עמותת אודות עמותת - נט
אודות עמותת - נט"ל
תרומה באמצעות הטלפון
   אודות העמותה
   הצטרפות לרשימת תפוצה
   גלרית תמונות
   צור קשר
   ידידי העמותה
    לאתר העמותה
נט

עמותת נט"ל

טלפון: 1-800-363-363 טלפון נוסף: 073-2363-363

נט"ל– טראומה על רקע לאומי הנה עמותה א-פוליטית הפועלת ללא מטרות רווח, נוסדה ב-1998  מתוך הזדהות עמוקה עם מצוקת אלה שנפשם נפגעה, באופן ישיר או עקיף, כתוצאה מאירועי טרור או מלחמה. מאז הקמתה  טופלו  בנט"ל אלפי  מבוגרים  וילדים  שנזקקו  לסיוע  נפשי.


חיים בינינו נפגעי תגובת קרב, נפגעי פעולות טרור, ילדים שאיבדו את הוריהם, הורים שאיבדו את ילדיהם וכאלה שאיבדו את אחיהם ואחיותיהם בפעולות צבאיות או בפעולות איבה. כשאנחנו ממשיכים בשגרת חיינו, הם נשארים, ויישארו תמיד, בכאבם. אנשים  אלה שילמו, וממשיכים  לשלם, את מחיר הדרך שבה כולנו הולכים, ואנו מאמינים שהחברה הישראלית נבחנת ביכולתה להושיט להם  יד.

 

החזון של נט"ל:

  • להוות בית טיפולי רב-מקצועי לנפגעי טראומה על רקע לאומי ולפעול לשיקום ולשיפור איכות חייהם
  • לשמש מסגרת להדרכה ולהתערבות מניעתית לאנשי מקצוע ולאוכלוסיות בסיכון
  • להוות מרכז לקידום הידע והמודעות בכל הקור לטראומה על רקע לאומי בחברה הישראלית כולה

קול המציל נפש
קו הסיוע  1800-363-363 הינו הקו היחידי מסוגו בארץ, העומד באופן בלעדי לרשות נפגעי טראומה על רקע לאומי. הקו מציע עזרה נפשית טלפונית, לטווח הקצר ולטווח הארוך- בהתאם לצורך. מטרתו לספק סיוע אישי ורגיש לכל אותם ישראלים שחוו אירועים קשים כתוצאה מטרור או מלחמה. הפונים לקו נענים ע"י מתנדבים שעברו הכשרה מקיפה וממושכת. בחלק גדול מהמקרים הקשר בין הפונה למתנדב שמוצמד אליו נמשך על פני חודשים ואף על פני שנים. עבודתם המתנדבים נעשית בפיקוח צוות מקצועי בכיר. לכל פנייה ניתן מענה טיפולי מתאים, אם באמצעות הקו או טיפול קליני פרטני.
הקו פועל בימים ראשון-חמישי בין השעות 08:00 -22:00 ובימי שישי בין השעות 10:00 -14:00.


סיוע פסיכולוגי
הצוות הטיפולי  מורכב מאנשי מקצוע בעלי תחומי מומחיות שונים וניסיון רב בטיפול בטראומה, באופן המאפשר לשלב גישות טיפוליות שונות כגון, טיפול פרטני, טיפול זוגי ומשפחתי, טיפול באמנות ובמגע ועוד. טיפולים אלה מסייעים למטופלים לעבד את החוויות הטראומטיות שעברו עליהם ולהתמודד עם ההשלכות של חוויות אלה על חייהם, וכך לזכות מחדש בתחושת ביטחון ומשמעות. כל מקרה נבחן לגופו ועבור כל מטופל מתוכננת "חבילת טיפול" אישית ההולמת את צרכיו. כל הטיפולים מסובסדים על ידי נט"ל וניתנים במרכזים ובמרפאות שונות ברחבי הארץ. המטופלים אינם נדרשים להיות מוכרים ע"י הרשויות.  

מפגש, חוויה ויצירה
המועדון החברתי-שיקומי  מהווה מקום למפגש בטוח, לפעילות וליצירה, לאנשים שעברו חוויות טראומטיות כתוצאה ממלחמה או מטרור. המועדון מציע מגוון פעילויות כמו תנועה, ציור, מחשבים, קרמיקה, ויטראז' ובישול. מתקיימת גם פעילות מחוץ לכתליי המועדון, כמו ביקורים במוזיאונים, בהצגות ובטיולים. המועדון פעיל בשעות אחר הצהריים והערב ומעבר לחוגים בעלי האופי השיקומי המוצעים במסגרתו, הוא מהווה סביבה לקיום קשרים חברתיים בין אנשים אשר חוו התנסויות כואבות בעלות אופי דומה. ההפניה למועדון נעשית על ידי המנהל הקליני בנט"ל והפעילויות עצמן מועברות בידי מנחים מנוסים בתחומם.

"ודבר לא לשכוח"
מרכז התיעוד  מאפשר לאנשים שעברו טראומה על רקע לאומי לספר את סיפורם בפני המצלמה. תהליך התיעוד מסייע לעבד חוויות וזיכרונות ולחלוק אותם עם בני משפחה וחברים, באופן שמקנה לניסיון האישי משמעות חדשה. לנט"ל מאפשר פרויקט התיעוד להעמיק בהבנת התחושות, המחשבות והערכים, המאפיינים נפגעי טראומה לאומית בישראל, ובכך מסייע בעדכון הגישות הטיפוליות הננקטות בנט"ל. במובן הרחב יותר, הפרויקט מאפשר לחברה הישראלית לשמר חלק משמעותי מהווייתה הקולקטיבית. 

"להשתחרר"
נט"ל מציעה סיוע פסיכולוגי ייחודי לחיילים קרביים משוחררים ששירתו בצה"ל במהלך האינתיפאדה הראשונה, השנייה, או במלחמת לבנון השנייה. מחקרים מעלים שיעור של 10% בקירוב מכלל החיילים הקרביים הסובלים מסימפטומים של מצוקה פוסט-טראומטית (PTSD), שמופיעים מיד לאחר האירועים או זמן מה או רב אחריהם. נמצא שהנטייה הרווחת בקרב אותם חיילים משוחררים הינה להתעלם מהמצוקה הרגשית ממנה הם סובלים, או להדחיקה; בשל כך, נט"ל מציע להם סיוע באמצעות טיפול פרטני או קבוצתי, במסגרתו הם יכולים לחלוק את חוויותיהם עם עמיתים שעברו התנסויות דומות ולהיות שותפים פעילים בתהליך ההחלמה,הן של עצמם והן של האחרים.

נוגעים בקהילה
הצוות הקהילתי של נט"ל פועל בשטח, בקרב אוכלוסיות וקבוצות שנחשפו לטראומה או שיש להן פוטנציאל גבוה לחשיפה לטראומה. פעילותו מיועדת לסייע ליחידים, למשפחות, לקבוצות  ולקהילות  שלמות  לפתח  ולחזק  את  משאבי  ההתמודדות הפנימיים  שלהם, באמצעות הקניית ידע, כלים  ומיומנויות בתחום  ההתמודדות עם טראומה נפשית על רקע לאומי.
אוכלוסיית היעד של הצוות הקהילתי נחלקת ל-3:

אנשי מקצוע – פסיכולוגים, עובדים סוציאליים, רופאים, מחנכים ועוד,  שמטפלים  בקורבנות  טראומה
אנשי כוחות ההצלה – שוטרים, כבאים, פרמדיקים ועוד – החשופים לטראומה ברמה יומיומית כפועל יוצא של תפקידם.
אוכלוסיות בסיכון – קורבנות ישירים של טראומה וקורבנות עקיפים של טראומה, כמו בני משפחה, חברים ועדי ראייה – ברמה פרטנית, משפחתית וקבוצתית.

 


 

התורמים האחרונים
לעמותת נט"ל


לחץ לכל ידידי העמותה
התורמים הגדולים של כל העמותות

1. cohen moshe
2. עמיחי סולו
3. htaxiqah
4.
5. Yair Huttererתרמת
עמותות  |  תרומות  |  שאלות נפוצות  |  כתבו עלינו  |  מכתבי תודה
עמותות נבחרות:   מכון מאיר  |  אלוט  |  גג לחיות  |  גדולים מהחיים  |  איזי שפירא  |  וראייטי  |  מאיר פנים
תנאי שימוש  |  על הרעיון
תרמת