תרמת
תרמת
גולש חדש   |   שכחתי סיסמה הרשמה זכור אותי הרשמה
תרומות תרומות התחבר
תרומות
מנהל עמותה לחץ כאן
כל בדרכים לתרום
תרומות תרמת תרומות


תרמת - עמותת אודות עמותת - אור שלום למען ילדים ונוער בסיכון
אודות עמותת - אור שלום למען ילדים ונוער בסיכון
תרומה באמצעות הטלפון
   אודות העמותה
   הצטרפות לרשימת תפוצה
   גלרית תמונות
   צור קשר
   ידידי העמותה
    לאתר העמותה
אור שלום למען ילדים ונוער בסיכון

עמותת אור שלום למען ילדים ונוער בסיכון

טלפון: 02-9936900 טלפון נוסף: 054-6965055

 

 

 

אור שלום – כי לכל ילד מגיע בית
 
כללי
 
"ב"אור שלום" למדתי להאמין ביכולות שלי ולעמוד על שלי. כיום אני מרגישה שיש לי את הכוחות והרצון לעזור לאחרים" –לילך, בת 17, ממעון מתבגרות ומתנדבת במד"א
 
"אור שלום" הינו ארגון ללא מטרות רווח המטפל בילדים בסיכון. הארגון נחשב לארגון הגדול ביותר במדינת ישראל המטפל בילדים במסגרות ביתיות. "אור שלום" נותן פתרונות טיפוליים וסביבתיים לילדים ונוער שהוצאו מבתיהם בגלל התעללויות קשות  או הזנחה נוראית. ילדים אלה פגיעים במיוחד, היות ונפגעו על ידי בני משפחותיהם אנשים שהיו אמורים להגן עליהם והילדים היו אמורים להיות מסוגלים לסמוך עליהם. מאז 1980 "אור שלום" מרחיב את רשת המסגרות והפתרונות הטיפוליות במטרה לתת מענה למצוקה של ילדים בסיכון ללא הבדלי דת, גזע או מין, לשבור את מעגל האלימות ולסייע לילדים העומדים בזכות עצמם.
"אור שלום" מטפל ב- 1300 ילדים, להפוך לבוגרים מתפקדים, מגיל 0 ועד גיל 21 במגוון תוכניות ומסגרות המעניקות טיפול יחידני על פי צרכי הילד בכל רגע נתון. "אור שלום" שואף להבטיח את הרמה המקצועית הגבוה ביותר, באמצעות מערך הדרכה ויחס גבוה של אנשי מקצוע לכל ילד. כך אנו מבטיחים שכל ילד יזכה בתשומת לב מריבית, טיפול איכותי ומערך שלם של העשרה שיסייעו לו לפרוח.
 
אומנה במרכז
 
תוכנית האומנה שלנו מספקת פתרונות קצרי מועד ופתרונות לטווח ארוך באהבה ובמסירות לכ- 750 ילדים בגילאים של 0-18, ב- 550 בתי אומנה. בנוסף אנו מפעילים תוכנית ייחודית- בתים טיפוליים,  בתוכניות האומנה משמשות דמויות הוריות משמעותיות בתוספת של צוות טיפולי מודל שבו הילדים חווים חוויה משפחתית נורמטיבית וחמה המסייעת להם לפתח את הפוטנציאל הטמון בהם. בעוד שב"אומנה במרכז" רוב הילדים בעלי פוטנציאל תקין ומיעוטם סובלים מנכות ופיגור ב"בתים טיפוליים".
אנו מגייסים ותומכים במשפחות אומנה המטפלות בילדים עם צרכים מיוחדים. במסגרת זו פועלות 35 משפחות המטפלות בכ- 70 ילדים. כלל המשפחות והילדים נתמכים במערך של עובדים סוציאלי מסורי המכשיר ועובד עם הורי האומנה על מנת להבטיח את הצלחת קליטת הילד והחיים במשפחה לאורך זמן – ככל שיידרש.
 
משפחתונים טיפוליים
 
"אור שלום" מפעיל 24 משפחתונים טיפוליים בקהילה, בכל בית גדלים בין 7 -11 ילדים בגילאי 6-18 שהוצאו מבתיהם. בלב הבית ניצב זוג נשוי המשמש כהורי הבית הגרים עם ילדיהם הביולוגים יחד עם ילדי המשפחתון. הורי הבית מגובים בצוות נרחב הכולל פסיכולוג ו/או עובד סוציאלי, מורה או חונך ומדריכים – מתנדבים ( שירות לאומי או שנת שירות) המעניקים סביבה תומכת ואוהבת לילדי הבית למען עתיד טוב יותר. הבתים פרוסים בחיפה, חולון, אור יהודה, אבו גוש, מבשרת ציון, ירושלים, מעלה אדומים, אשקלון, אשדוד, רהט, באר שבע ואילת.
 
  
משפחתונים למתבגרות
 
שבעה מתוך 24 המשפחתונים משמשים כבתים ומשפחתונים לבנות מתבגרות. הבתים פועלים באותה מתכונת של המשפחתונים הטיפוליים אך בשל המאפיינים המיוחדים של נערות מתבגרות בכלל ונערות בסיכון בפרט מצאנו שיש צורך במסגרת אינטימית יותר של 7 בנות, היכולה להכיל ולתת מענה ומקום לצרכים ולהתנהגויות של הבנות. המשפחתונים נמצאים בהרצלייה, מבשרת ציון, אשקלון, אשדוד, באר שבע ואילת.
 
 
 
פנימיות
 
"אור שלום" מפעיל שתי פנימיות טיפוליות סגורות לילדים ונוער הסובלים מבעיות התנהגות קיצוניות כתוצאה מהתעללויות מאוד קשות.  פנימיית רעות  מטפלת בכ- 40 בנים בני 8 עד 14.
 ו"בית גולשדמידט" מטפל בכ- 12 בנות בגילאי 11-14. שתי המסגרות מעניקות סביבה מוסדית אינטימית הכוללת בית ספר יעודי עבורם. המסגרות מתאפיינות בצוות גדול של איש צוות לכל ילד עם מערך טיפולי אינטנסיבי המאפשר תהליך של שיקום והבראה במסגרות אלה, מטרותינו להביא את הילדים למצב של ייצוב ריגשי ושיקום, שיאפשר את שילובם במסגרת פחות אינטנסיבית בהמשך.
 
תוכניות מנע בקהילה
 
במרכזי ההורים והילדים שלנו באילת ובקריית מלאכי אנו עובדים עם הורים וילדים במטרה לשפר את המציאות המורכבת במשפחות של ילדים שזוהו כילדים בסיכון. התוכניות מעניקות להורים יכולות וכלים טובים יותר לאינטראקציה חיובית עם ילדיהם באמצעות פעילות משחקית יזומה וסדנאות הורות. המועדונית שלנו פועלת בשכונת קרית יובל בירושלים, ובמסגרתה נמצאים 15 ילדים בני 8 עד 15 בסיכון המצויים על סף הוצאה מהבית. בשל בעיות התנהגות קשות ילדי המועדונית אינם מתאימים לתוכניות קהילתיות אחרות. המועדונית מעניקה מסגרת בה שוהים הילדים שוהים החל מסיום הלימודים ועד שעות הערב. במועדונית זוכים הילדים לטיפול רגשי, פעילות העשרתית, סיוע בהכנת שיעורי בית, חונכות ושתי ארוחות חמות ומזינות.
 
בית הבוגרים
 
בגיל 18 נאלצים חלק מבוגרי "אור שלום" לעזוב את המסגרת התומכת ורבים מהם מתחילים את דרכם כבוגרים עצמאיים בתמיכת הוריהם הביולוגים או אחרים. לחלקם אין שום עורף משפחתי תומך והם נאלצים להתמודד עם המעבר בגפם. רבים מהם עדיין לא בשלים למעבר ולכן "אור שלום" מפעיל בית בוגרים כמעבר בין המסגרת התומכת של המשפחתונים לחיים עצמאים. בית "יעקוב זאב" מעניק לבוגרים בית עם צוות תומך לתקופה של עד 4 שנים. מטרת הבית לסייע לבוגרים לבצע את המעבר לחיים עצמאים בתמיכה של צוות מסור הנותן להם כלים להתמודד עם היום יום. הבוגרים לומדים כיצד לנהל חשבון בנק וכספים, כיצד לנהל ולקיים את הבית, תזונה נכונה ולקיחת אחריות על צרכיהם האישיים. התוכנית ממומנת כולה מתקציב "אור שלום" ואיננה נתמכת ממקורות ממשלתיים.
 
פרסים וציונים לשבח
 
שיטת הטיפול הייחודי של "אור שלום" זכתה להכרה ולהוקרה כמובילה בתחום וכסמן לטיפול החוץ ביתי בישראל. אגף "ילד ונוער" במשרד הרווחה רואה את "אור שלום" "כארגון המוביל למען ילדים ונוער בסיכון בישראל אשר מצליח לקיים מסגרות טיפוליות משפחתיות אינטימיות" ואף רואה את הארגון
" כמודל וסמן לדרכי הטיפול הרצויות גם בעתיד."
 בשנת 2002 "אור שלום" זכה בפרס אדלר המוענק ע"י מכון אדלר למחקר וביה"ס לעבודת סוציאלית ע"ש שפל באוניברסיטת תל אביב כהוקרה על העבודה וקידום שלומם של ילדים ונוער בסיכון בישראל.
התורמים האחרונים
לעמותת אור שלום למען ילדים ונוער בסיכון

1. ניסן מנחם
2. קובי משעלי
3. חנה דרורי
4. אורן פרטוק
5.

לחץ לכל ידידי העמותה
התורמים הגדולים של כל העמותות

1. cohen moshe
2. עמיחי סולו
3. htaxiqah
4.
5. Yair Huttererתרמת
עמותות  |  תרומות  |  שאלות נפוצות  |  כתבו עלינו  |  מכתבי תודה
עמותות נבחרות:   מכון מאיר  |  אלוט  |  גג לחיות  |  גדולים מהחיים  |  איזי שפירא  |  וראייטי  |  מאיר פנים
צו קיום צוואה |  משכנתא ללא הון עצמי |  שתלים |  קונה רכבים לנסיעה |  שירותי קצין בטיחות בתעבורה
תנאי שימוש  |  על הרעיון
תרמת