תרמת
תרמת
גולש חדש   |   שכחתי סיסמה הרשמה זכור אותי הרשמה
תרומות תרומות התחבר
תרומות
מנהל עמותה לחץ כאן
כל בדרכים לתרום
תרומות תרמת תרומות


תרמת - עמותת אודות עמותת - מעון חירום לנשים
אודות עמותת - מעון חירום לנשים
תרומה באמצעות הטלפון
   אודות העמותה
   הצטרפות לרשימת תפוצה
   גלרית תמונות
   צור קשר
   ידידי העמותה
    לאתר העמותה
מעון חירום לנשים

עמותת מעון חירום לנשים

טלפון:

עמותת מעון חירום לנשים מפעילה מ-1995 מקלט לנשים מוכות ולילדיהן, ומטרתה לספק הגנה פיזית ונפשית, ולטפל בכל צרכיהם של נשים וילדיהן המגיעים אל המקלט. נשים וילדים אלה נאלצו – שלא באשמתם -  לבחור בין שלומם הגופני והנפשי -  לבין ביתם, סביבתם, מכריהם ושיגרת חייהם, ולברוח אל המקלט.

ייעודו של המקלט הוא סיוע בהחלמתם של הנשים והילדים מהטראומה הממושכת אותה חוו, והכנת הנשים לחיים ללא אלימות מחוץ למקלט.

העמותה מספקת שירותים לכל אשה נפגעת אלימות וילדיה, בלי הבדל דת, לאום, גזע וצבע. שירותים אלו ניתנים לנשים וילדים, המגיעים למעון מכל רחבי הארץ, "מסביב לשעון" - 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, 365 ימים בשנה.

 

אנו צופות כי בשנת 2010 ישהו במקלט 45-65 נשים ולמעלה מ-70 ילדים למשך תקופות זמן הנעות בין ימים בודדים ועד לתקופה של שנה. במהלך השהות של הנשים והילדים במקלט, המקלט מספק להם קורת גג, מזון ולבוש, כמו-גם שירותים נוספים שמטרתם לעזור למשפחות הללו לצאת ממעגל האלימות הרב-דורי.

ניתן לקרוא עוד על פעילותנו באתר האינטרנט של העמותה: www.hwcs.org.il

 

להלן תיאור תמציתי של פעילות הפרוייקטים המופעלים במסגרת המקלט:

·  פרוייקט העצמה והכנה לחיים עצמאיים – הרציונל העומד מאחורי הקמת הפרוייקט הנ"ל הוא כי היכולת של הנשים לפרוץ את מעגל האלימות ולצאת לחיים עצמאיים נסמכת במידה רבה על יכולתן לפרנס את עצמן ואת ילדיהן. פרוייקט זה כולל (בין היתר): שיעורי עברית ומחשבים, השלמת השכלה, קבוצת העצמה של הנשים, טיפול פרטני, ייעוץ מקצועי, סדנאות דימוי עצמי וכישורי חיים, הכשרות מקצועיות, ליווי תמיכה ועזרה בעבודה אצל "מעסיקים ידידים" ועוד.

·  פרוייקט העשרה, טיפול וחינוך לילדים - מטרתו העיקרית של הפרוייקט היא לעזור לילדים להתגבר על טראומה של אלימות מתמשכת (ישירה או עדות לאלימות כלפי אמם) ולספק חוויות וכלים אלטרנטיביים לדיאלוג ולפתרון קונפליקטים ובכך לשבור את מעגל האלימות ולמנוע אלימות רב-דורית. הפרוייקט כולל, בין היתר, את הפעילויות הבאות: הפעלת גן ילדים בשטח המקלט, הפעלת מרכז למידה, הדרכה הורית, טיפול פרטני וטיפול דיאדי, אבחונים פסיכולוגיים והתפתחותיים, הפעלת קייטנות קיץ וחגים, חוגים בשעות אחה"צ, טיפול בהשתלבות הילדים שבגיל ביה"ס במסגרות חינוכיות מתאימות, פעילויות פנאי והעשרה מגוונות (טיולים, ביקור בגני שעשועים, ביקור בגן חיות, ביקור בפארק מיים, ביקור במוזיאונים, הצגות, סרטים, הפעלה ע"י ליצן ועוד), קשר עם ילדים שאמם לא הצליחה להביאם למקלט עימה ועוד.

·  פרוייקט ייעוץ וייצוג משפטי – במסגרת פרוייקט זה אנו מספקות לנשים ייעוץ וייצוג משפטי ע"י עו"ד מנוסה בדיני משפחה ומייצגת מקרים רבים וקשים בפני בתי דין רבניים ובתי דין שרעיים. עו"ד שלנו מייצגת את הנשים הן בנושאים הקשורים לגירושין ומשמורת, אך גם בנושאים אחרים כגון טיפול בחובות ישנים, הוצאה או ביטול צווי עיכוב יציאה מהארץ וכו'.

·  פרוייקט דירת מעבר – במסגרת פרוייקט זה אנו מחזיקים דירה בחיפה המיועדת למגורי שתי משפחות. בדירה זו גרות למשך תקופה של כחצי שנה נשים וילדיהן שיצאו לחיים עצמאיים, ללא אלימות, באזור חיפה, והן זקוקות עדיין לתמיכה (כלכלית ורגשית) בת

התורמים האחרונים
לעמותת מעון חירום לנשים

1. עדי רוזנר
2. דניאל לוינסקי
3. מיכל שטרסברג
4. רועי דרעי
5. שירה ארזי

לחץ לכל ידידי העמותה
התורמים הגדולים של כל העמותות

1. cohen moshe
2. עמיחי סולו
3. htaxiqah
4.
5. Yair Huttererתרמת
עמותות  |  תרומות  |  שאלות נפוצות  |  כתבו עלינו  |  מכתבי תודה
עמותות נבחרות:   מכון מאיר  |  אלוט  |  גג לחיות  |  גדולים מהחיים  |  איזי שפירא  |  וראייטי  |  מאיר פנים
תנאי שימוש  |  על הרעיון
תרמת